شستشوی مبل در منزل

شستشوی مبل در منزل مواردی است که بسیاری از خانم های خانه دار و همچنین افراد مختلف خانواده نسبت به آن اقدام نموده و می خواهند بدون انجام هزینه اضافی این مورد را خودشان انجام دهند. در حالت کلی مبلمانی که در یک مکان و یا منزل وجود دارد تاثیر بسیار زیادی در حفظ زیبایی و آراستگی محیط و یا منزل مورد نظر خواهد داشت. همچنین درصورتی که به تمیزی و از بین بردن کثیفی های موجود بر روی مبلمان توجه نکنیم مبلمان مورد نظر ظاهر خود را از دست داده و همچنین طول عمر آن نیز به صورت قابل توجهی کاهش پیدا میکند. با توجه به این موضوع می‌توان با انجام شستشوی مبل در منزل تا حد زیادی از بحث هزینه ها صرفه جویی کرده و در نتیجه مبلمانی بسیار شیک و آراسته و زیبا داشته باشیم. در صورتی که قصد شستشوی مبل در منزل را داشته و می خواهید اطلاعات مناسبی در این زمینه کسب کنید با ما در ادامه این مقاله همراه باشید:

نکات مهم قبل از شستشوی مبل در منزل

در صورتی که به شستشوی‌مبل به صورت اصولی و استاندارد توجه نکنیم و موراد مورد اهمیت آن رعایت نگردد شستشوی‌مبل به صورت صحیح انجام نشده و در نتیجه تمیز شدن مبل در آن حد که مدنظر ماست صورت نخواهد پذیرفت. به عنوان مثال در صورتی که به جنس پارچه به کار رفته در مبل مورد نظر توجه نشده و با وسیله غیر مناسب بخواهیم آن را تمیز کنیم به پارچه و آسیب وارد شده و در نتیجه کیفیت و شکل نهایی مبل از دست خواهد رفت. بنابراین در هنگام شستشوی مبل در منزل باید سعی کنیم تا بسیار صحیح و درست عمل کرده و در نتیجه بعد از انجام شستشو یک مبل بسیار تمیز و مشابه نو داشته باشیم. یکی دیگر از مواردی که قبل از اقدام به شستشوی مبل در منزل باید به آن توجه کنیم برچسب ها و علائمی که برای مبلمان موردنظر وجود دارد می باشد. در حالت کلی بر روی تمامی مبلمان یک سری علائم و برچسب راهنما چسبیده می شود که در آن دستورالعمل اطلاعاتی در مورد شست‌وشو و مراقبت مبل مورد نظر و همچنین مواردی که می‌توان از آن به عنوان شوینده برای شستن مبل‌ها و یا هر جای دیگر استفاده نمود وجود خواهد داشت. پس در نتیجه می توان با مطالعه کردن دقیق این علائم و راهنماها اطلاعات مناسبی کسب کرده و سپس به شستشوی مبل در منزل به صورت اصولی بپردازیم. همچنین یک سری علائم به صورت اختصاری بر روی برچسب ها قرار گرفته که آن ها برای مردم وجود دارند که هر یک از آنها بیانگر یک سری موضوع هستند که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت:

  • حرف ایکس انگلیسی X نشان دهنده آن است که می توان برای شستشوی مبل در منزل از جاروبرقی و یا برس بر روی مبلمان استفاده نموده و بعد از آن می توان از شامپوی مخصوص برای تمیزکاری و شستشوی مبل در منزل استفاده نمایید.

شستشوی مبل در منزل

  • حرف O انگلیسینشان دهنده آن است که متریال و موادی که در ساخت مبلمان مورد نظر به کار رفته کاملاً طبیعی و ارگانیک بوده و با توجه به این موضوع لازم است تا از آب گرم و یادآور شستشوی آن استفاده نکرده و تنها از آب سرد استفاده کنیم.
  • حرف انگلیسی S نشان دهنده آن است که نمی توان از آب برای تمیز کردن این نوع مبلمان استفاده کرده و باید به صورت کاملاً خشک و بدون رطوبت مورد نظر را تمیز نمایید.
  • حروف انگلیسی wsبه کار بردن این دو حرف انگلیسی در کنار یکدیگر به معنای آن است که میتوان برای شستشوی مبل در منزل از محلول آب و همچنین مواد شیمیایی استفاده نمود.
  • حرف انگلیسی w نشان دهنده آن است که برای شستشوی‌مبل میتوان از آب و بخار آب در جهت نظافت کامل مبلمان مورد نظر استفاده نمود.

به کار بردن مواد شوینده برای شستشوی مبل در منزل برای سطوح چوبی و فلزی

شستشوی مبل در منزل تنها با تمیز کردن سطح پارچه نمی باشد چرا که در عین حال یکسری مبلمان وجود دارند که در آنها از متریال چوبی و یا فلزی در بعضی از قسمت‌های مبل استفاده شده است و در نتیجه برای تمیز شدن کامل مبلمان توجه به تمیز کردن این قسمت‌ها نقش بسیار ضروری و با اهمیت خواهد داشت.در حالت کلی با توجه به جنس سطح قرار است در هنگام شستشوی مبل در منزل آن را تمیز نمایید باید مواد شستشو دهنده مخصوص به همان متریال را برگزیده و با استفاده از آن سطح مورد نظر را به صورت کامل تمیز نمایید. همچنین در هنگام استفاده از مواد شوینده باید توجه کنیم که به هیچ وجه این مواد شوینده با پارچه مبلمان مورد نظر تماس برقرار نمی نمایند چرا که می‌تواند بر روی جنس پارچه اثری منفی و مخرب داشته باشد.

جوش شیرین ماده بسیار اثربخش در شستشو

از موارد بسیار مناسب جهت شستشوی مبل در منزل جوش شیرین می باشد در صورتی که مبلمان مورد نظر ما کثیفی بسیار زیادی نداشته و تنها دارای مقدار کمی کثیفی و گرد و غبار باشد استفاده از جوش‌شیرین می‌تواند تاثیر بسیار زیادی از بین بردن گرد و غبار و تمیزی کامل مبلمان مورد نظر از نوع پارچه‌ای داشته باشد.

شستشوی مبل در منزل

برای این منظور لازم است مقداری جوش شیرین را بر روی سطح پارچه مبلمانی که قرار است به شستشوی آن اقدام کرده بریزیم و چیزی در حدود یک ساعت بگذارید تا آن به صورت کامل بر روی سطح پارچه مورد نظر بماند. بعد از گذشت این مدت میتوان با استفاده از یک وسیله مکنده مانند جارو برقی جوش شیرین را به صورت کامل از سطح مبلمان موردنظر برداشته و در نتیجه مشاهده خواهیم کرد که مبلمان مورد نظر ما بسیار تمیز شده است.

استفاده از محلول روغن کتان و سرکه سفید و روغن بزرک

یکی دیگر از محلول های بسیار مناسب جهت شستشوی مبل در منزل استفاده از روغن کتان، سرکه سفید و روغن بزرک می‌باشد که از آن برای تثبیت رنگ و متریال به کار رفته در مبلمان چرم می توان استفاده نمود. برای انجام این کار و تهیه محلول مورد نظر باید درون یک ظرف باتوجه به گنجایش آن در یک سوم سرکه سفید، یک سوم روغن کتان و همچنین یک سوم روغن بزرک را با هم مخلوط کنیم که با استفاده از دستمال پارچه‌ای آن را بر روی سطح مبلمان مورد نظر کشیده و بگذارید تا در حدود ۱۰ ساعت با استفاده از پارچه تمیز و خشک آن را از روی سطح مبلمان موردنظر برداریم.

برای دریافت راهنمایی و مشاوره با کارشناسان قالیشویی نیکان در تماس باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *