شستن فرش

 خدمات مهم شستشوی فرش

شستشوی فرش یکی از خدمات مهمی است که قالیشویی ها انجام می دهند . شستشوی فرش نیاز به دستگاه های وِیژه دارد که به بافت فرش آسیب نرسد و باعث فرسودگی و پارگی فرش نشود همچنین نیاز به نیروی زیاد و ماهر می باشد که شست و شو فرش را انجام دهند . در گذشته مردم خودشان فرش را در حیاط می شستند اما امروزه ب دلیل افزایش خانه های آپارتمانی امکان این کار وجود ندارد البته شست و شو فرش توسط قالیشویی با کیفیت بهتر این کار را انجام می دهد و دیگر مشکلات خشک کردن فرش وجود ندارد و از مهم تر به  بافت فرش آسیب نمی رسد .

یکی از خدمات مهم قالیشویی ها ، شستشو مبلمان می باشد .

امروزع مبلمان را در رنگ های شاد و زیبا و در انواع پارچه های مختلف تولید می شود که نیاز است برای تمیز نمودن مبلمان حتما از مواد شوینده با کیفیت استفاده نمود و در غیر این صورت مواد شوینده بی کیفیت  باعث می شود که به پارچه های و چوب مبل  آسیب برسد .

چرا  امروزه توصیه نمی شود که شستشوی فرش را در خانه انجام دهید؟

همان طور که می دانید فرش و پارچه از نخ درست می شود و نخ ها به ویژه نخ ابریشم ظریف می باشند و پس از مدتی به دلیل مراقبت و شستشو فرش نادرست پاره می شود ، بنابراین بهتر است برای شستن فرش از دستگاه های مکانیزه استفاده شود در غیر این صورت با شستن نادرست فرش به فرش گران بها ی تان آسیب می رسانید .

شستن فرش نیاز به نیروی ماهر دارد زیرا اگر خلاف بافت های فرش بشورید ، به راحتی به بافت فرش آسیب رساندید .

بهتر است که بدانید حتما هنگام شستشوی فرش و مبلمان باید نکات مهم مربوط به خشک کردن فرش را رعایت نمود ، برخی افراد متاسفانه نمی دانند یا یاد ندارند طرز صحیح خشک نمودن مبلمان و یا فرش و این باعث می شود که تار و پود فرش از بین برود .

امروزه شستشوی فرش توسط قالیشویی ها با هزینه کمتر و با کیفیت خیلی بهتر انجام می شود . قالیشویی های معتبر تمام این خدمات مهم را با ضمانت انجام می دهند و به امانت داری و مشتری مداری پایند می باشند تا بتوانند رضایت مشتریان خود را جلب نمایند و با انجام تمیز نمودن وسایل منزل و سازمان باعث لبخند و انرژی مثبت افراد شوند .

امروزه در قالیشویی های برای اینکه پس از شستشوی فرش رنگ فرش تغیر نکند از مواد نانو استفاده می شود که مواد نانو باعث تثبت رنگ فرش پس از شستشوی فرش می شود .

در قالیشویی های مجهز برای شستشوی تابلو فرش ها از مواد شوینده با کیفیت و خاص  استفاده می شود تا به نقشه ی فرش آسیب نرسد .

در قالیشویی قبل از شستشوی فرش چه اقداماتی را انجام می دهند ؟

پس از اینکه پرسنل قالیشویی فرش را از مشتریان تحویل گرفتند برای شستشوی فرش ابتدا فرش را بررسی می نمایند که فرش سوختگی  یا پاره گی نداشته باشد و اگر نیاز به رفوگری داشته باشد این موضوع را با مشتری در میان می گذارند و سپس خدمات مربوط به رفوگری را انجام میدهند و سپس  خاک گیری فرش انجام می شود ، خاک گیری فرش باعث می شود که گرد و غبار فرش از بین برود و سپس با استفاده از مواد شوینده و به کمک دستگاه های مکانیزه و نیروی ماهر فرایند شستشوی فرش را انجام می دهند و سپس به کمک دستگاه فرش ها را خشک می کنند و سپس فرش را در نایلون قرار می دهند تا گرد خاک محیط به فرش منتقل نشود .

چرا شستشوی فرش کاری ضروری می باشد ؟

افراد بر روی فرش راه می روند و به آسانی آلودگی های محیط به فرش منتقل می شود و این آلودگی ها به بافت فرش نفوذ پیدا می کند  و به ویژه که نخ  های فرش قدرت جذب زیادی دارند به عنوان مثال وقتی که مایعات مانند چای یا آب بر روی فرش می ریزد فورا مایعات به فرش نفوذ می کند و باعث تغیر رنگ و کدر شدن فرش می شود بنابراین لازم وضروری می باشد که فرش ها را حداقل سالی یک بار شست و برای خانوداه های که کودک خرد سال دارند باید هر 6 ماه فرش را شست تا از انتقال آلودگی های فرش به اعضای خانواده جلوگیری کرد همچنین برای سازمان ها و رستوران های که جلوی درب ورودی فرش پهن می کنند باید دوره ی شستشوی فرش زیاد باشد .

شستشوی فرش مطابق با آموزه های اسلام

دین اسلام تاکید زیادی به پاکیزگی نموده است و دستوراتی در این زمینه به مسلمانان داده شده است به طور ی که اگر مسلمانان با لباس کثیف واجبات دینی را انجام دهند ، واجبات دینی شان قبول نمی باشد به همین دلیل است که مسلمانان برای احتیاط سجاده پهن می کند برای اینکه نماز بخوانند و فرش های مساجد و نماز خانه ها و اماکن زیارتی تمیز می باشد  امروزه شستشوی فرش های این اماکن مقدس در قالیشویی ها شسته می شود .

قالیشویی ها علاوه  بر شستشوی فرش که مطابق با آموزه های اسلام فرش ها را می شورند تمام خدمات شستشو مطابق با دستورات پاکیزگی اسلام می باشد  .

شستشوی فرش دستباف

شستشو فرش دستبافت

فرش دستبافت ، فرش گران بها و دارای نقشه ی زیبا و  حاصل روزها و سال ها دست بافندگان با تجربه است و شستشوی فرش دستبافت سخت و نیاز به افراد متخصص دارد در قالیشویی ها برای شستن فرش دستبافت ابتدا فرش را غبار گیری می نمایند و سپس اطمینان حاصل می کنند که آیا فرش رنگ پس نمی دهد ؟ و اگر فرش رنگ پس می دهد فرش را با روش های خاص تمیز می نمایند . در شستشوفرش دستبافت باید حتما از آب ولرم استفاده کرد. آب نباید داغ و یا سرد باشد زیرا باعث تغیر رنگ فرش می شود .

به هیچ  عنوان  فرش ها به ویژه فرش دستبافت و فرش ابریشم را  نباید به در معرض نور خورشید خشک کرد زیرا باعث می شود که فرش زرد رنگ شود .

برای دریافت راهنمایی و مشاوره با کارشناسان قالیشویی نیکان در تماس باشید.

021-22876104
021-44012511
021-88335235
021-44012670
021-33405666
021-33405667

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *